uncategorizied

Nejaušas pastaigas laikā pa klusu vietu brīvā dabā Latvijas Dabas fonda un Vides Aizsardzības kluba pārstāvji konstatēja, ka Engures novada Bigauņciemā, Ķemeru nacionālā parka ainavu aizsardzības zonā lielā apjomā tiek izgāzti būvgruži (skat. attēlus pielikumā, fotografēts 21.08.2015.).

Vides Aizardzības klubs konstatēja, ka piegružota ir tieši Engures novada pašvaldības zeme! VAK noteikti sekos situācijas attīstībai, prasot amatpersonām uzņemties atbildību par notikušo un sekojot, lai piegružotā vieta tiktu sakopta un tiktu atlīdzināti videi nodarītie zaudējumi.

Nedomājam, ka šāda situācija dara godu Ķemeru nacionālajam parkam un Dabas aizsardzības pārvaldei un Ventspils RVP.

VAK un Latvijas Dabas fonds lūdz savas kompetences ietvaros Dabas aizsardzības pārvaldi un Ventspils RVP veikt pārbaudi un sniegt atbildi:
1) konkrēti kurā zemes vienībā atrodas būvgruži,
2) vai šādai darbībai (ceļa būvniecībai?) ir izstrādāts tehniskais projekts un saņemti RVP tehniskie noteikumi un būvatļauja (ja tie ir, tad lūdzu atsūtīt kopijas un skaidrot, kā faktiskā situācija dabā - nesagatavojot būvlaukumu izgāzti neapstrādāti būvgruži - atbilst atkritumu apsaimniekošanas un būvniecības normatīviem)?
3) vai šāda būvgružu izbēršana ir sakaņota ar Dabas aizsardzības pārvaldi?
4) kāds sods ir piemērots un kad būvgruži tiks savākti, ja augstāk minētā būvgružu izbēršana ir nelikumīga?

Vēršam uzmanību, ka Ķemeru nacionālā parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi http://likumi.lv/doc.php?id=63603 nosaka: Ķemeru nacionālā parka teritorijā aizliegts:
3.5. veikt darbības, kas saskaņā ar parka administrācijas atzinumu būtiski negatīvi ietekmē dabisko ainavu vai kultūrainavu, kā arī ārstnieciskā sulfīdā minerālūdens un ārstniecisko dūņu atradņu veidošanās procesus;
3.8. ierīkot un ekspluatēt atkritumu savākšanas poligonus un atkritumu izgāztuves;
6. Bez saskaņošanas ar parka administrāciju parka teritorijā aizliegts:
6.7. veikt zemes transformāciju;
23. Dabas lieguma zonā un ainavu aizsardzības zonā būvprojektu un būvniecības vietas izvēli nepieciešams saskaņot ar parka administrāciju.
25. Parka administrācijas amatpersonām ir tiesības apmeklēt būvobjektus, pieprasīt būvatļaujas un būvprojektus, kā arī citus normatīvajos aktos noteiktos ar būvniecību saistītos dokumentus.

 

 

 

 

The European Commission's Plastics Strategy is OUT!

 

Break Free From Plastic

Eiropas Komisija ir izdevusi ilgi gaidīto Plastmasas stratēģiju, kurā tiek uzsvērta vienreizējās lietošanas priekšmetu un iepakojuma no plastmasas izmantošanas samazināšana, mikrolodīšu izmantošanas kosmētikas priekšmetos un mazgāšanas līdzekļos ierobežošana un aizliegumi lietot oksodegradējošos plastmasu, kas sadalās mikroplastmasā, kaitējot mūsu okeāniem un ūdenstecēm.

 

The European Commission has released its much-awaited Plastics Strategy whose key positive components emphasise the reduction of single use plastics and packaging, restrictions on the use of microbeads in cosmetics and detergents, and prohibitions on the use of oxo-degradable plastics, which break down into microplastics harming our oceans and waterways.

Rethink Plastic, an alliance of Break Free From Plastic members working on European policy, welcomed the strategy as a first step in tackling the plastic pollution crisis.

European institutions are now expected to bring forward ambitious legislation to make it a reality.

and

 
 

 

in other news...

 

 
 

 

 

In case you missed it, #breakfreefromplastic changemaker Rachel Lincoln Sarnoff, recently gave a Ted Talk titled "Can One Straw Change the World?" She encourages viewers to take action by refusing single-use plastics, buying better alternatives, and supporting good legislation.

 

 

 

 

Break Free From Plastic

 

In celebration of National Zero Waste Month in the Philippines, young changemakers gathered in Dumaguete City for an afternoon of inspiring talks. A youth-led petition in support of a national plastic bag ban in the Philippines has gathered almost 40,000 signatures!

 

 

 

Break Free From Plastic

 

Are you lovin' it?

Last week, the world's largest restaurant operation, McDonald's, announced plans to drop foam
and move towards 100% fiber-based packaging by 2020.
We want to see more of this corporate action in 2018!

 

 

 

 

Break Free From Plastic

 

Like the rest of the world, single-use plastics have become part of daily life in Mexico. Greenpeace is working with 30 local groups to convince local business to reduce or eliminate single-use plastics. Check it out!

 

 

 

Email

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Facebook

Facebook

Twitter

Twitter

Instagram

Instagram


This email was sent to Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
why did I get this? unsubscribe from this list update subscription preferences
Break Free From Plastic Movement · Unit 330, Eaglecourt Condominium, #26 Matalino Street, Barangay Central · Quezon City 1800 · Philippines

 

Biedrība "Vides Aizsardzības klubs"

Juridiskā un pasta adrese: Rīga, Raiņa bulvāris 21 - 5, LV-1050

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
VAK informatīvais tālrunis (VAK ZAĻAIS TELEFONS) 67226042

VAK birojs darbosies ar samazinātu
darbības laiku Raiņa bulvārī 21 dzīv.5, tā ir pagaidu adrese līdz citu
telpu saņemšanai.
Tādēļ labāk ir iepriekš sazvanīties: 29374253

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

VAK viceprezidente: Lelde Stumbre:
29170255
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

VAK viceprezidente: Elita Kalniņa:
29374253
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

VAK prezidents: Arvīds Ulme:
29181010
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.