IPCC rīkotas diskusijas par klimata pārmaiņu realitāti

Kalendārs
Aktuālais
Datums
30.05.2018 14:00 - 17:00
Vieta
Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs
Izveidoja
Super User

Apraksts

Aicinu Jūs rezervēt laiku, lai š.g. 30. maijā, Jelgavā piedalītos Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Starpvaldību paneļa klimata pārmaiņu jautājumos (Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) diskusijās par klimata pārmaiņu realitāti.

IPCC ir organizācija, kas apvieno visas pasaules (195 valstu) zinātniekus kontekstā ar klimata pārmaiņu jautājumu pētniecību un nodrošina informāciju sarunām Apvienoto Nāciju Organizācijas ietvaros, valstu politiku plānošanai utt. Sintezējot visu pasaules zinātnieku atklājumus, IPCC regulāri nāk klajā ar iespējami visobjektīvākajiem secinājumiem par klimata pārmaiņām (vai/cik lielā mērā tās notiek? Kas tās ir izraisījis? Kādas ir/būs sekas? Kas darāms, lai tās novērstu? Kas darāms, lai tām pielāgotos?). Arī Latvijas un Eiropas Savienības klimata politikas ir balstītas uz IPCC secinājumiem. Šī ir pirmā IPCC viesošanās Latvijā un unikāla iespēja viņiem pajautāt visu neskaidro. Turklāt tikšanās ar IPCC augsta līmeņa ekspertiem šobrīd sevišķi aktuāla, jo Latvijā klimata pārmaiņu politikas pasākumu ietekme uz nozaru politikām un tautsaimniecības attīstību būtiski palielinās. Šogad Latvijā plānots apstiprināt Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām stratēģiju, turklāt nozarēm līdz 2018.gada beigām būs jāvienojas par emisiju mērķa izpildes izpildi (šobrīd zināmās politikas un pasākumi nav pietiekami un neizpilde izraisīs būtiskas, tūlītējas finansiālās konsekvences).

Diskusijas dienaskārtība tiks izplatīta tuvākās nedēļas laikā. Tā tiek veidota, ņemot vērā Latvijas sabiedrībai kontekstā ar klimata pārmaiņām visvairāk interesējošos jautājumus.

Pieteikties dalībai diskusijās iespējams, reģistrējoties online formā https://goo.gl/forms/DwLe2e7kI7EjsehX2 līdz š.g. 25.maijam.

Konferences norises vieta: "Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra", Jelgava, Svētes ielā 33

Laiks: 30.maijs no plkst. 14:00 līdz 17:00.

Pasākuma darba valoda būs angļu, taču būs pieejams arī tulkojums.

 

Kontaktpersona: Inese Pommere-Bramane, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ar cieņu,

Ilze Prūse

Direktore

Klimata pārmaiņu departaments

Vides aizsardzības un reģionālās

attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LATVIJA, LV-1494

Tālrunis: +371 67026417, Fakss: 67820442

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Atrašanās vietas informācija

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs

Valsts
Latvija
Novads
Jelgava
Pilsēta
LV-3001 Jelgava
Iela
Svētes iela 33
Saite
http://www.zrkac.lv

Tālrunis: 63 082 101