Pretēji izskanējušiem apgalvojumiem Vides aizsardzības klubs paziņo, ka nav pieprasījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra vai Valsts vides dienesta amatpersonu atkāpšanos; tieši pretēji, VAK uzskata, ka ir jāstiprina vides aizsardzības un kontroles institūcijas. Nav pieļaujama finansējuma samazināšana vides kontrolei.

Taču VAK uzskata par nepieciešamu izskatīt iespēju atjaunot atsevišķu vides aizsardzības ministriju.

  

VAK prezidents

Tel. 29181010

 

Vides aizsardzības klubs aicina visus svētdien 3. septembrī uz Lūgšanu pie Jūras pulksten 15.00.

Aicinām visus iziet pie jūras kā katru gadu jau 29. reizi. Šogad aicinām visus pulcēties pie jūras katru savā vietā ar ģimeni un draugiem un mīļajiem.

 

Vides aizsardzības klubs pulcēsies pie Jūras pulksten 15.00 3.septembrī Plieņciemā (Plieņciema pludmalē, kur sākas Plieņciems virzienā no Rīgas).

 

Palīdzi Dievs Savai tautai, dabai, laukiem, mežiem, jūrai!


Uzmanību!!! Izmaiņas! Izbraukšana no Rīgas pie Triangula bastiona plkst 8:45 (ierasties 8.30!!!) 9. septembrī, atgriešanās 10. septembrī 20.00

Talkā iecerēta invazīvā auga - krokainās rozes ravēšana, kaplēšana, zāģēšana liegumā "Ziemupe" piekrastē. 
Nakšņošana kempingā Lai kas, vēlams paņemt līdzi guļammaisu, nakts var būt vēsa, kā jau septembrī. Ja kāds ļoti vēlas, ir iespēja nakšņot arī teltī.

Pēc iespējas ņemam līdzi kapļus, dārza lāpstas, rokas zāģīšus, krūmu šķēres...
Ņemam arī produktus (desiņas u.tml.), uz vietas būs plītiņas mājiņās un ugunskurs, būs kur pagatavot, tikai veikala gan nav.
Cimdus sagādāšu. Arī atkritumu maisi būs, taču atkritumu šoreiz būs pavisam maz, būs jāgriež un jācērt krokainās rozes augus, kurus uz vietas sadedzināsim.
Plānojam ierasties Ziemupē - pie Griguļupes tilta uz Akmeņraga ceļa ap 12:30, talkojam sestdien pie Griguļupes grīvas 12:45-18:00, tad ejam 500m uz Laikām pa jūras krastu, kur gatavojam ugunskurā zupu, vakariņojam, iekārtojamies kempinga namiņos, pēc 19:30 - vērojam saulrietu pie jūras pie Laikām.
Būs arī pirts par nelielu samaksu.

Svetdien 10.sept. ap 11:30 izbraucam no Laikām, vēl mazliet pastrādājam kādu stundu no 12:00-13:00 pirms Akmeņraga bākas, tad neliels pikniks brīvā dabā, ja laiks ļaus, varēsim vēl pabūt pie jūras - atpūsties, ap 16:00 izbraucam uz Rīgu, ap 19:30 - Rīgā.
Ja būs iespējams, centīšos noorganizēt uzkāpšanu Akmeņraga bākā ap 14:30-15:00.

Pieteikšanās pie Elitas Kalniņas
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
29374253

 

Nelegālās riepu uzglabāšanas teritorijas Rīgā un citviet Latvijā var pastāvēt un aizdegšanās gadījumā radīt milzu draudus cilvēkiem un apkārtējai videi tikai tāpēc, ka mūsu valsts normatīvajos aktos nav pietiekami stingri regulēta riepu apsaimniekošanas kārtība, tā 31. augusta preses konferencē uzsvēra Vides aizsardzības kluba (VAK) viceprezidente Elita Kalniņa. 

Lai uzskatāmi parādītu iespējamo apdraudējumu galvaspilsētas iedzīvotājiem, Vides aizsardzības kluba rīkotais pasākums notika simboliskā vietā - jaunatklātā nelegālajā riepu uzglabāšanas vietā Rīgā, Starta ielā 7 un 7A. Tā atrodas tieši pretim bēdīgi slavenajam SIA "Riepu bloki" Čiekurkalna riepu krāvumam. Pasākuma laikā ikvienam apmeklētājam ar drona filmēta video palīdzību bija iespēja novērtēt nelegālās riepu uzglabāšanas vietas apmērus. 

Elita Kalniņa norādīja, ka, lai liegtu iespēju negodīgiem uzņēmējiem veidot šādas nelegālās riepu uzglabāšanas teritorijas, VAK ierosina izstrādāt stingrāku kārtību un prasības Atkritumu apsaimniekošanas likumā par to, kā notiek riepu savākšana un pārstrāde, kā arī šī procesa kontrole jeb uzraudzība. Tāpat biedrība rosina palielināt soda apmērus par noteikumu neievērošanu. Ņemot vērā, ka daļa privāto apsaimniekotāju nenodrošina kvalitatīvu riepu pārstrādi un nodošanu otrreizējā tirgū, biedrība piedāvā veikt izmaiņas un papildinājumus arī Dabas resursu nodokļa likumā, kā arī vairākos Ministru kabineta noteikumos, aicinot valsti iekasēt dabas resursu nodokli par riepām un organizēt savākšanu un pārstrādi no nodokļu naudas.

"Šīs vasaras plašie un postošie ugunsgrēki Spilves lidlaukā Rīgā un Jūrmalā visai Latvijas sabiedrībai nepārprotami parādīja, ka nelegālās riepu izgāztuves ir kā milzu bumba ar laika degli, kas aizdegšanās gadījumā var paralizēt visu pilsētas dzīvi un radīt tikpat lielus zaudējumus kā mērķtiecīgs terora akts," uzsvēra VAK viceprezidente Elita Kalniņa.      

Vides aizsardzības kluba vadība ir pārliecināta, ka situācija, kad pilsētā atrodas nelegālas izgāztuves ar vairākiem tūkstošiem tonnu riepu, ir satraucoša, un privāto apsaimniekotāju nekaunības līmenis, nespējot veikt savus tiešos pienākumus un pārstrādāt šos riepu kalnus, rada neizmērojamus riskus pilsētas drošībai.

Saites uz vizuālajiem materiāliem:

 

loader