pav

Par Nord – Stream AG2 gāzes vadu būvniecību Baltijas jūrā pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedrisko apspriešanu

 

Vides pārraudzības valsts birojs (turpmāk Birojs) informē, ka ir uzsākta pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma sabiedriskā apspriešana par Nord – Stream AG2 gāzes vadu būvniecību Baltijas jūrā.

Būvniecības ierosinātājs - Nord – Stream AG2 plāno izbūvēt gāzes vadus Baltijas jūrā no Krievijas līdz Vācijai, šķērsojot Somijas, Zviedrijas un Dānijas ekskluzīvo ekonomisko zonu un Dānijas teritoriālos ūdeņus. Saskaņā ar sniegto informāciju plānotais gāzes vads tieši nešķērsos  Latvijas Republikas iekšējos jūras ūdeņus, teritoriālo jūru  vai ekskluzīvo ekonomisko zonu, bet Latvija ir potenciāli ietekmētā puse Espo konvencijas kontekstā.

Pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiks 2017.gada 6.jūnijā,  plkst.15.00 Rīgā, Peldu ielā 25,  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, 4.stāvā 409 telpā.

Ietekmes uz vidi novērtējuma dokumentācija pārrobežu ietekmes novērtējuma kontekstā (latviešu un angļu valodās) ir pieejama: https://www.nord-stream2.com/media-info/documents/.

Informējam, ka pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras ietvaros Jums ir iespēja izvērtēt ietekmes uz vidi novērtējuma rezultātus un iesniegt Birojam komentārus, ierosinājumus un priekšlikumus par ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu līdz 2017.gada 19.jūnijam (nosūtot uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Rūpniecības iela 23, Rīga, LV–1045). Iesniegtie priekšlikumi tiks apkopoti un iesniegti būvniecības ierosinātājam.