pav

Informācija medijiem:
2019.gada 2. septembrī

Nākamais bezmaksas Zaļais pārgājiens Jūrmalā  “Rainis un jūra” jau 7. septembrī

Patīk Jūrmala un pastaigas svaigā gaisā? Interesē kultūra, vēsture? Saista daba? Tad nāc un piedalies biedrības “Vides aizsardzības klubs” organizētajos pārgājienos -  BEZMAKSAS zaļo pārgājienu ciklā “Daba un cilvēks Jūrmalā”, kas notiks 7. un 21.septembrī. 

24.augustā noslēdzās pirmais Zaļais pārgājiens “Ķemeru noslēpumi” ciklā “Daba un cilvēks Jūrmalā”. Tā laikā ne tikai uzzinājām jaunus vai nedaudz piemirstus faktus par kurortoloģijas vēsturi, Ķemeru dūņu unikalitāti, nobaudījām ūdeni no slavenākā sēravota “Ķirzaciņa”,  bet guvām informāciju par nozīmīgiem attīstības projektiem, ko veic Jūrmalas pašvaldība, lai Ķemeri jau pēc pāris gadiem uzmirdzētu jaunā gaismā.

Tiekamies vēl divas reizes septembrī:

  • 7. septembrī - “Rainis un jūra”

Sākums plkst. 11:00 pie Dubultu dzelzceļa stacijas

Dubulti, kur satiekas daba, jūra literatūra un vēsture. Par to, ar ko Dubulti savulaik atšķīrās no citiem zvejnieku ciemiem, kā peldējās un kādi bija peldkostīmi 19. Gadsimtā, kādi ievērojami cilvēki Dubultos atpūtās vasarās, kā dzīvoja, mīlēja, iedvesmojās un radīja savu darbus Jūrmalā Rainis un Aspazija. Runāsim par to, kas ir Zilais karogs un kādu atbildību tas uzliek mums visiem.

  • 21. septembrī - “Ragakāpa – kur upe satiekas ar jūru”

Sākums plkst.11:00 pie Jūrmalas Brīvdabas muzeja

Ja Tev patīk pastaigas svaigā gaisā, daba, uzzināt ko jaunu jau iepriekš redzētajā un ienirt apbrīnojamajā dabas pasaulē, gaidīsim Tevi, lai kopā iepazītu Ragakāpas ainavu vēsturi, augus un citus iemītniekus.

Katra maršruta kopgarums 4-6 km, ilgums 3-4h. Piedalīties var jebkurš interesents labā veselības stāvoklī, sākot jau no 7 gadiem. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā.

Uz zaļo pārgājienu “Rainis un jūra” pulcējamies jau šo sestdien, 7.septembrī, plkst. 11:00, pie Dubultu dzelzceļa stacijas. Lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot uz tel.nr. 29374253 (Elita Kalniņa). Piesakot dalību, norādiet pārgājiena datumu un nosaukumu, kā arī pieteikto dalībnieku skaitu.

 “Ar šo pārgājienu palīdzību vēlamies popularizēt dabas un vides tūrismu kā izziņas metodi, ģimenes, draugu kopas, kolēģu kolektīvu saliedēšanās instrumentu, zaļo dzīvesveidu un saudzīgu attieksmi pret dabas vērtībām un kultūrvēstures mantojumu”, informē Līga Bulmeistere biedrības “Vides aizsardzības klubs” pārgājienu cikla “Daba un cilvēks Jūrmalā” projekta vadītāja.

Pārgājienu laikā tiks fotografēts publicitātes vajadzībām.

Zaļos pārgājienus organizē biedrība “Vides aizsardzības klubs” ar Jūrmalas pilsētas atbalstu, Zilā karoga programmas ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Līga Bulmeistere
projekta “Daba un cilvēks Jūrmalā” vadītāja
biedrība “Vides aizsardzības klubs”
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tel.nr.29867691